Люди, які довго працюють за комп’ютером, часто відчувають втому і сухість в очах. Офтальмологи називають цей стан синдромом комп’ютерного бачення або цифровою перенапругою очей.


Сучасне життя важко уявити без гаджетів та Інтернету. Але тривале перебування перед екраном комп’ютера, планшета чи смартфона призводить до неприємного відчуття важкості в голові і втоми в очах.
Погіршення зору знаходиться на шостому місці за поширенням серед усіх хвороб в Україні. Погане освітлення в приміщенні, яскраве світло від монітору та неправильна поза при сидінні спричиняють синдром комп’ютерного бачення, повідомляє видання The Huffington Post.
Науковці з Університету Айови зазначають, що під час тривалого перебування перед екраном відбувається пересихання слизової оболонки очей, адже тоді ми кліпаємо на 66% менше. Однак вчені не можуть стверджувати, що саме екрани є головною причиною виникнення короткозорості у людини.
Фахівці американського Національного інституту ока відносять до факторів, які можуть спричинити короткозорість, генетичну схильність, добовий біоритм та недостатню кількість часу, проведеного на свіжому повітрі.
Водночас експерти з Клініки Мейо заявляють, що цифрова перенапруга очей триває недовго і поки що не можна говорити про довгостроковий вплив девайсів на зір.
Іспанські дослідники ж стверджують, що світлодіодні лампи, які використовуються в екранах, можуть пошкодити сітківку ока.
Експерти радять користуватися так званим правилом 20/20/20 для того, щоб попередити розвиток синдрому комп’ютерного бачення. Правило діє таким чином: кожні 20 хвилин ви відводите очі від екрану та протягом 20 секунд дивитеся на предмет, який знаходиться на відстані 20 футів (6 метрів) від вас. Також від пересихання очей можуть допомогти спеціальні краплі.
Лікарі радять батькам ретельно контролювати, скільки часу дитина проводить перед екраном комп’ютера або телевізора. Також потрібно слідкувати за правильним освітленням під час того, коли дитина виконує домашнє завдання. Важливо проводити активне дозвілля разом з дитиною на свіжому повітрі. Можна пограти в цікаві рухливі ігри. Це буде корисно для здоров’я та зміцнить імунітет дитини. Також слід вживати необхідну кількість вітамінів, свіжих овочів та фруктів. Набагато легше попередити розвиток хвороби, ніж потім її лікувати.

Джерело: https://khmelnytsky.com.ua/ua/article/230403-Syndrom-kompyuternogo-bachennya-yak-ekrany-gadzhetiv-vplyvayut-na-zir

Добавить комментарий